331508
Přihlášení Cookies

Honza Had Mertlík

chalupník v Bělé - Tisovce, č.p.2, Turnov

Navigace

 

Vyhledávání

Klokočky 2014

Na září 2014 byl naplánován další ročník geologicko geomorfologického setkání Klokočky

Původní ternín 15.- 18.9. byl z důvodu návštěvy komisaře IUCN přesunut na 18.-19. 9. 2014. Většina potenciálních účastníků měla povinnosti v Českém Švýcarsku. Od jara jsem věděl o účasti Jirky Bruthanse, v létě pak poslal i téma svého příspěvku. Když Jirka Adamovič prosil o přeložení, měl jsem informace i o druhém zájemci. Třetím pak s Jirkou Adamovičem měl přijet Michal Filipi a potažmo jsem se dozvěděl i o Kubovi Šafránkovi. Na informaci o přeložení pak raegoval Filip Hartvich, že se mu to narozdíl od původního termínu hodí a Honza Moravec, že se zkusí urvat z práce. Středu jsem neřešil, kdyby někdo přijel, zařídíl bych to operativně.

Ve čtvrtek 18. září před devátou se omluvil Standa Čech, neboť ted den byly oslavy 95. výročí existence České geologické služby. Krátce po deváté dorazil Jirka Adamovič s Michalem a se zprávou, že by měl dorazit i Petr Havránek a Zuzka Vařilová s někým. Ten někdo byl Kuba se psem. Po desáté byly předneseny dva krátké příspěvky o vertikálních útvarech na Příhrazech a o nesouladu stáří teras v nových geologických mapách. Následoval oběd a odjezd do Příhraz. První lokalitou byly Křížové věže a fenomén vertikálních útvarů. Dále jsme se operativně rozhodli o návštěvě Vlčího dolu a tamních skalních bran. Tato část měla předznamenat zítřejší téma o tom, co drží pískovec po hromadě, a čím jsou predisponovány mezoformy.
Poslední zastávkou pak byly Železné věže a Kobyla. Po večeři proběhlo od 22 hodin promítnutí fotografií z návštěvy komisaře Paula Williamse v Českém Švýcarsku, z Jizerek 2013. 

V pátek 19. září od 9 hodin měl přednášku Jirka Bruthans, který zde prezentoval výzkum sil, které mají vliv na výsledné tvary zvětrávacích procesů v pískovcích, ale i zvětralých žulách. Odkazuji zde na článek ve Vesmíru. Následovala diskuse, krátké občerstvení a přesun do Klokoček ke skalním branám.

Tak zase za rok!


Vytvořeno 21.5.2014 17:19:31 | přečteno 464x | mertlik
Jan "Had" Mertlík - mertlik(at)cesky-raj.info
 
Jan "Had" Mertlík - mertlik(at)cesky-raj.info
load