331507
Přihlášení Cookies

Honza Had Mertlík

chalupník v Bělé - Tisovce, č.p.2, Turnov

Navigace

 

Vyhledávání

Průvodce příkazovou řádkou GISu SAGA

SAGA má vedle grafického rozhraní i možnost využití příkazové řádky, což umožňuje psaní dávkových souborů. Zde je návod, jak zjistit, jaké parametry je třeba programu saga_cmd.exe poslat

Vykonávání stejných kroků se mnoha vstupními soubory vede k myšlence nějak proces zautomatizovat. SAGA je zkratka System for Automated Geoscientific Analyses. Jak z názvu vyplývá, umožňuje automatické zpracování a to tak, že pomocí programu saga_cmd.exe volá příslušné knihovny modulů. Pracujete-li v grafickém rozhraní, pak víte, který modul volá jakou knihovnu. Jak ale předává parametry? Zavoláte-li program saga_cmd.exe bez jmena knihovny, pošle Vám soupis všech knihoven modulů. Zavoláte-li jej s jménem knihovny, pak Vám pošle soupis voleb. Zavoláte-li jej včetně čísla volby, pošle Vám seznam parametrů. Jako příklad tohoto postupu jsem vyrobil, jak jinak, než dávkový soubor ikona souboruSAGA_command_line.bat, který Vás provede labyrintem hledání parametrů. 

Setkal jsem se jen s jednou záludností a to při převodu tabulky na bodový shp. Ačkoli se první pole s x souradnicí jmenovalo 1, bylo nutno zadat název 0, místo dvojky jedničku a místo trojky dvojku.

V bat souboru je namísto znaku  % u nastavení proměnné PATH použita sekvence ./. protože jinak program řádek vykonával namísto toho, aby jej jen zobrazil.


Vytvořeno 17.10.2013 8:53:40 | přečteno 317x | mertlik

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

Jan "Had" Mertlík - mertlik(at)cesky-raj.info
 
Jan "Had" Mertlík - mertlik(at)cesky-raj.info
load